Generell informasjon
| År | 1996 - 2001 |
| Merke | Hyundai |
| Motor | 2.0i (140HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Tiburon I |
| dører | 3 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4345 mm |
| Bredde | 1730 mm |
| Høyde | 1310 mm |
| Akselavstand | 2475 |
| Vekt | 1310 kg |
| Maks bredde | 1600 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1975 |
| Motor kw | 103 kw |
| Motor hk | 138 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 103 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/50R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 201 km/h |
| Akselerasjon | 8.6 s |
| Drivstoffby | 11.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |