Generell informasjon
| År | 2002 - 2009 |
| Merke | Hyundai |
| Motor | 2.7i V6 (173HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Tiburon II |
| dører | 2 |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4394 mm |
| Bredde | 1760 mm |
| Høyde | 1331 mm |
| Akselavstand | 2530 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2657 |
| Motor kw | 127 kw |
| Motor hk | 170 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 127 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 86,7 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | - |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 233 km/h |
| Akselerasjon | 7.2 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |