Generell informasjon
| År | 2002 - 2005 |
| Merke | Jaguar |
| Motor | 4.2 i V8 32V Type R (395 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | XK 8 Convertible (QDV) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4760 mm |
| Bredde | 1829 mm |
| Høyde | 1306 mm |
| Akselavstand | 2588 |
| Vekt | 1306 kg |
| Maks bredde | 2180 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4196 |
| Motor kw | 290 kw |
| Motor hk | 389 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 290 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 86 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 75 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/45-255/45 R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 5.6 s |
| Drivstoffby | 18.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 9.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 12.5 l/100km |