Generell informasjon
| År | 2010 - - |
| Merke | Jeep |
| Motor | 3.0TD V6 (241Hp) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Grand Cherokee IV (WK2) |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4822 mm |
| Bredde | 1943 mm |
| Høyde | 1781 mm |
| Akselavstand | 2915 |
| Vekt | 1781 kg |
| Maks bredde | 2949 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2987 |
| Motor kw | 177 kw |
| Motor hk | 237 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 177 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 83,0 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 93 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 265/60R18 |
| hjul | 18 x 8" |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 202 km/h |
| Akselerasjon | 8.2 s |
| Drivstoffby | 10.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.3 l/100km |