Generell informasjon
| År | 2010 - - |
| Merke | Jeep |
| Motor | 3.6 V6 (286 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Grand Cherokee IV (WK2) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4822 mm |
| Bredde | 1943 mm |
| Høyde | 1781 mm |
| Akselavstand | 2915 |
| Vekt | 1781 kg |
| Maks bredde | 2949 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3604 |
| Motor kw | 210 kw |
| Motor hk | 281 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 210 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 96,0 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | - |
| Drivstoffkapasitet | 93.5 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 265/60R18 |
| hjul | 18 x 8" |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 206 km/h |
| Akselerasjon | 9.1 s |
| Drivstoffby | 16 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11.4 l/100km |