Generell informasjon
| År | 2003 - 2006 |
| Merke | Jeep |
| Motor | 4.0 i Rubicon (193 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Wrangler II (TJ) |
| dører | 2 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3947 mm |
| Bredde | 1693 mm |
| Høyde | 1764 mm |
| Akselavstand | 2373 |
| Vekt | 1764 kg |
| Maks bredde | 2064 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3956 |
| Motor kw | 142 kw |
| Motor hk | 190 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 142 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 98,4 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 72 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | LT 245/75 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 174 km/h |
| Akselerasjon | 9.4 s |
| Drivstoffby | 16.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 13.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |