Generell informasjon
| År | 2011 - - |
| Merke | Kia |
| Motor | 1.6 (123 Hp) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Rio III Sedan |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4370 mm |
| Bredde | 1700 mm |
| Høyde | 1470 mm |
| Akselavstand | 2570 |
| Vekt | 1470 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1591 |
| Motor kw | 90 kw |
| Motor hk | 121 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 90 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | - |
| Drivstoffkapasitet | 43 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 190 km/h |
| Akselerasjon | 10.3 s |
| Drivstoffby | 7.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6 l/100km |