Generell informasjon
| År | 2011 - - |
| Merke | Koenigsegg |
| Motor | 5.0T V8 (1115Hp) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Agera R |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4293 mm |
| Bredde | 1996 mm |
| Høyde | 1120 mm |
| Akselavstand | 2662 |
| Vekt | 1120 kg |
| Maks bredde | 1650 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5000 |
| Motor kw | 818 kw |
| Motor hk | 1096 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 818 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 91,7 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 265/35 R19 / 345/30 R20 |
| hjul | 19x9.5 / 20x12.5 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 420 km/h |
| Akselerasjon | 2.9 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | 12.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 14.7 l/100km |
2 år siden
2 år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden
år siden