Generell informasjon
| År | 1984 - 1990 |
| Merke | Land Rover |
| Motor | 2.5 D (68 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Defender 90 |
| dører | 2 |
| seter | 6 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3722 mm |
| Bredde | 1790 mm |
| Høyde | 2000 mm |
| Akselavstand | 2360 |
| Vekt | 2000 kg |
| Maks bredde | 2400 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2495 |
| Motor kw | 50 kw |
| Motor hk | 67 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 50 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Diesel |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 90,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205 R16 S |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 105 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.3 l/100km |