Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Land Rover |
| Motor | 2.7 V6 TD (190 Hp) |
| Kroppstype | - |
| Modell | Discovery IV |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4838 mm |
| Bredde | 2022 mm |
| Høyde | 1839 mm |
| Akselavstand | 2885 |
| Vekt | 1839 kg |
| Maks bredde | 3240 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2720 |
| Motor kw | 139 kw |
| Motor hk | 186 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 139 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 82 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 180 km/h |
| Akselerasjon | 12.7 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |