Generell informasjon
| År | 2010 - - |
| Merke | Land Rover |
| Motor | 2.2 DTI (150Hp) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Freelander II |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4500 mm |
| Bredde | 1910 mm |
| Høyde | 1740 mm |
| Akselavstand | 2660 |
| Vekt | 1740 kg |
| Maks bredde | 2505 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2179 |
| Motor kw | 110 kw |
| Motor hk | 147 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 110 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 85 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 68 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/75 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 181 km/h |
| Akselerasjon | 11.7 s |
| Drivstoffby | 7.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |