Generell informasjon
| År | 1998 - 2001 |
| Merke | Land Rover |
| Motor | 4.6 (218 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | Range Rover II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4713 mm |
| Bredde | 1853 mm |
| Høyde | 1817 mm |
| Akselavstand | 2745 |
| Vekt | 1817 kg |
| Maks bredde | 2780 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4552 |
| Motor kw | 160 kw |
| Motor hk | 214 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 160 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 94 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | - |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 100 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 255/65R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 9.9 s |
| Drivstoffby | 23.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 12.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |