Generell informasjon
| År | 2012 - - |
| Merke | Lexus |
| Motor | 450h (345Hp) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | GS IV |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4850 mm |
| Bredde | 1840 mm |
| Høyde | 1470 mm |
| Akselavstand | 2850 |
| Vekt | 1470 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3456 |
| Motor kw | 214 kw |
| Motor hk | 287 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 214 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 94 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 66 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 5.9 s |
| Drivstoffby | 6.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.1 l/100km |