Generell informasjon
| År | 2000 - 2005 |
| Merke | Lexus |
| Motor | 200 Kompressor (186 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | IS I |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4400 mm |
| Bredde | 1720 mm |
| Høyde | 1410 mm |
| Akselavstand | 2670 |
| Vekt | 1410 kg |
| Maks bredde | 1870 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1988 |
| Motor kw | 136 kw |
| Motor hk | 182 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 136 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 75 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/45 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 215 km/h |
| Akselerasjon | 8 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |