Generell informasjon
| År | 2005 - - |
| Merke | Lexus |
| Motor | 220d (177 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | IS II |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4575 mm |
| Bredde | 1800 mm |
| Høyde | 1425 mm |
| Akselavstand | 2730 |
| Vekt | 1425 kg |
| Maks bredde | 2075 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2231 |
| Motor kw | 130 kw |
| Motor hk | 174 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 130 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 86 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 65 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/40 R18 |
| hjul | 8J X 18 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 216 km/h |
| Akselerasjon | 8.9 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |