Generell informasjon
| År | 2005 - - |
| Merke | Lexus |
| Motor | 250 AWD (208 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | IS II |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4575 mm |
| Bredde | 1800 mm |
| Høyde | 1440 mm |
| Akselavstand | 2730 |
| Vekt | 1440 kg |
| Maks bredde | 2045 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2499 |
| Motor kw | 153 kw |
| Motor hk | 205 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 153 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 83 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/45R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 211 km/h |
| Akselerasjon | 8.3 s |
| Drivstoffby | 14.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 9.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.9 l/100km |