Generell informasjon
| År | 2013 - |
| Merke | Lexus |
| Motor | 250 2.5 AT (208 HP) 4WD |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | IS III |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4665 mm |
| Bredde | 1810 mm |
| Høyde | 1430 mm |
| Akselavstand | 2800 |
| Vekt | 1430 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | 450 l |
Motoroverføring
| Motor | 2499 |
| Motor kw | 153 kw |
| Motor hk | 205 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 153 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 83 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 66 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/45 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 211 km/h |
| Akselerasjon | 8.3 s |
| Drivstoffby | 11.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.2 l/100km |