Generell informasjon
| År | 2013 - |
| Merke | Lexus |
| Motor | 350 3.5 AT (306 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | IS III |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4665 mm |
| Bredde | 1810 mm |
| Høyde | 1430 mm |
| Akselavstand | 2800 |
| Vekt | 1430 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | 450 l |
Motoroverføring
| Motor | 3456 |
| Motor kw | 224 kw |
| Motor hk | 300 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 224 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 94 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 8 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 66 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/45 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 230 km/h |
| Akselerasjon | 5.6 s |
| Drivstoffby | 12.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.7 l/100km |