Generell informasjon
| År | 1997 - 2000 |
| Merke | Lexus |
| Motor | 400 (294HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | LS II |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4995 mm |
| Bredde | 1830 mm |
| Høyde | 1440 mm |
| Akselavstand | 2850 |
| Vekt | 1440 kg |
| Maks bredde | 2245 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3969 |
| Motor kw | 216 kw |
| Motor hk | 289 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 216 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 87,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 85 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/60 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.9 s |
| Drivstoffby | 17.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 9.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |