Generell informasjon
| År | 2000 - 2006 |
| Merke | Lexus |
| Motor | 430 (282HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | LS III |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5025 mm |
| Bredde | 1830 mm |
| Høyde | 1470 mm |
| Akselavstand | 2925 |
| Vekt | 1470 kg |
| Maks bredde | 2350 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4293 |
| Motor kw | 213 kw |
| Motor hk | 285 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 213 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 91 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 85 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/45R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 17.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11.4 l/100km |