Generell informasjon
| År | 2012 - |
| Merke | Lexus |
| Motor | 460 4.6 AT (370 HP) 4WD |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | LS IV Facelift |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5090 mm |
| Bredde | 1875 mm |
| Høyde | 1465 mm |
| Akselavstand | 2970 |
| Vekt | 1465 kg |
| Maks bredde | 2575 kg |
| Bootkapasitet | 510 l |
Motoroverføring
| Motor | 4608 |
| Motor kw | 271 kw |
| Motor hk | 363 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 271 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 8 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 84 liters |
| Eco standart | EURO IV |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/50 R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.3 s |
| Drivstoffby | 16.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11.4 l/100km |