Generell informasjon
| År | 2012 - |
| Merke | Lexus |
| Motor | 600h 5.0hyb CVT (394 HP) 4WD |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | LS IV Facelift |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5090 mm |
| Bredde | 1875 mm |
| Høyde | 1470 mm |
| Akselavstand | 2970 |
| Vekt | 1470 kg |
| Maks bredde | 2765 kg |
| Bootkapasitet | 370 l |
Motoroverføring
| Motor | 4969 |
| Motor kw | 289 kw |
| Motor hk | 387 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 289 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 94 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 84 liters |
| Eco standart | EURO IV |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/45 R19 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.1 s |
| Drivstoffby | 10.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.6 l/100km |