Generell informasjon
| År | 2007 - 2012 |
| Merke | Lexus |
| Motor | 570 5.7 AT (383 HP) 4WD |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | LX III |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4990 mm |
| Bredde | 1970 mm |
| Høyde | 1920 mm |
| Akselavstand | 2850 |
| Vekt | 1920 kg |
| Maks bredde | 3856 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5663 |
| Motor kw | 281 kw |
| Motor hk | 377 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 281 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 94,0 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 93 liters |
| Eco standart | EURO V |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 285/60 R18 116V |
| hjul | 18x8J |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 220 km/h |
| Akselerasjon | 7.4 s |
| Drivstoffby | 18.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 13.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 15.2 l/100km |