Generell informasjon
| År | 1997 - 2003 |
| Merke | Lexus |
| Motor | 300 (201 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | RX I |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4580 mm |
| Bredde | 1815 mm |
| Høyde | 1660 mm |
| Akselavstand | 2615 |
| Vekt | 1660 kg |
| Maks bredde | 2270 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2995 |
| Motor kw | 147 kw |
| Motor hk | 197 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 147 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 87,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 4 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 75 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/60 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 180 km/h |
| Akselerasjon | 9.2 s |
| Drivstoffby | 17.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 10.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 13 l/100km |