Generell informasjon
| År | 2003 - 2009 |
| Merke | Lexus |
| Motor | 300 4WD (204 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | RX II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4740 mm |
| Bredde | 1845 mm |
| Høyde | 1705 mm |
| Akselavstand | 2715 |
| Vekt | 1705 kg |
| Maks bredde | 2380 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2995 |
| Motor kw | 150 kw |
| Motor hk | 201 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 150 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 87,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 72 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/60 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 9 s |
| Drivstoffby | 16.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 9.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 12.2 l/100km |