Generell informasjon
| År | 2004 - 2009 |
| Merke | Lexus |
| Motor | 400h 4WD (270 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | RX II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4750 mm |
| Bredde | 1845 mm |
| Høyde | 1720 mm |
| Akselavstand | 2720 |
| Vekt | 1720 kg |
| Maks bredde | 2505 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3311 |
| Motor kw | 154 kw |
| Motor hk | 206 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 154 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 92 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 65 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/55 R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 7.6 s |
| Drivstoffby | 9.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.1 l/100km |