Generell informasjon
| År | 2012 - |
| Merke | Lexus |
| Motor | 350 3.5 AT (277 HP) 4WD |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | RX III Facelift |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4740 mm |
| Bredde | 1885 mm |
| Høyde | 1725 mm |
| Akselavstand | 2740 |
| Vekt | 1725 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | 1570 l |
Motoroverføring
| Motor | 3456 |
| Motor kw | 203 kw |
| Motor hk | 272 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 203 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 94 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 72 liters |
| Eco standart | EURO IV |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/55 R19 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 8 s |
| Drivstoffby | 14.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.6 l/100km |