Generell informasjon
| År | 2010 - - |
| Merke | Lexus |
| Motor | 270 (188 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | RX III |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4770 mm |
| Bredde | 1885 mm |
| Høyde | 1725 mm |
| Akselavstand | 2740 |
| Vekt | 1725 kg |
| Maks bredde | 2410 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2672 |
| Motor kw | 138 kw |
| Motor hk | 185 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 138 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 90,0 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 72 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/60 R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 11 s |
| Drivstoffby | 13.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.8 l/100km |