Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Lexus |
| Motor | 450h (249 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | RX III |
| dører | 5 |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4770 mm |
| Bredde | 1885 mm |
| Høyde | 1690 mm |
| Akselavstand | 2740 |
| Vekt | 1690 kg |
| Maks bredde | 2405 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3456 |
| Motor kw | 217 kw |
| Motor hk | 291 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 217 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 65 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/60 R18 |
| hjul | 7,5J x 18 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 7.8 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |