Generell informasjon
| År | 2015 - |
| Merke | Lexus |
| Motor | 200t 2.0 AT (238 HP) 4WD |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | RX IV |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4890 mm |
| Bredde | 1895 mm |
| Høyde | 1685 mm |
| Akselavstand | 2790 |
| Vekt | 1685 kg |
| Maks bredde | 2575 kg |
| Bootkapasitet | 55 l |
Motoroverføring
| Motor | 1998 |
| Motor kw | 175 kw |
| Motor hk | 235 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 175 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 72 liters |
| Eco standart | Euro 6 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/65/R18, 235/35/R20 |
| hjul | 8.0Jx18, 8.0Jx20 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 9.5 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |