Generell informasjon
| År | 2015 - |
| Merke | Lexus |
| Motor | 350 3.5 AT (300 HP) 4WD |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | RX IV |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4890 mm |
| Bredde | 1895 mm |
| Høyde | 1685 mm |
| Akselavstand | 2790 |
| Vekt | 1685 kg |
| Maks bredde | 2662 kg |
| Bootkapasitet | 55 l |
Motoroverføring
| Motor | 3456 |
| Motor kw | 220 kw |
| Motor hk | 295 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 220 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 8 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 72 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/65/R18, 235/35/R20 |
| hjul | 8.0Jx18, 8.0Jx20 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 198 km/h |
| Akselerasjon | 7.9 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | 9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |