Generell informasjon
| År | 1998 - 2003 |
| Merke | Lexus |
| Motor | 1.9 i 16V (126 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | SC (E128) |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4575 mm |
| Bredde | 1709 mm |
| Høyde | 1326 mm |
| Akselavstand | 2601 |
| Vekt | 1326 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1901 |
| Motor kw | 92 kw |
| Motor hk | 123 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 92 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-80 |
| Drivstoffkapasitet | 46 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/60 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 197 km/h |
| Akselerasjon | 8.2 s |
| Drivstoffby | 8.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |