Generell informasjon
| År | 2003 - - |
| Merke | Maserati |
| Motor | 4.2 i V8 32V (400 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Quattroporte IV |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5050 mm |
| Bredde | 1895 mm |
| Høyde | 1440 mm |
| Akselavstand | 3065 |
| Vekt | 1440 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4244 |
| Motor kw | 293 kw |
| Motor hk | 393 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 293 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 92 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 90 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/40-285/35 ZR19 |
| hjul | 8.5-10.5Jx19 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 275 km/h |
| Akselerasjon | 5.2 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 18.9 l/100km |