Generell informasjon
| År | 2008 - - |
| Merke | Maserati |
| Motor | S 4.7i V8 (430Hp) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Quattroporte IV |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5050 mm |
| Bredde | 1895 mm |
| Høyde | 1440 mm |
| Akselavstand | 3065 |
| Vekt | 1440 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4691 |
| Motor kw | 315 kw |
| Motor hk | 422 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 315 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 94 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 90 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/40-285/35 ZR19 |
| hjul | 8.5-10.5Jx19 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 285 km/h |
| Akselerasjon | 5.3 s |
| Drivstoffby | 24 l/100km |
| Drivstoffvei | 10.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 14.8 l/100km |