Generell informasjon
| År | 1997 - 2003 |
| Merke | Mazda |
| Motor | 1.3 16V (63 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Demio (DW) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3815 mm |
| Bredde | 1670 mm |
| Høyde | 1535 mm |
| Akselavstand | 2390 |
| Vekt | 1535 kg |
| Maks bredde | 1450 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1323 |
| Motor kw | 46 kw |
| Motor hk | 62 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 46 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 71 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 43 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/60R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 151 km/h |
| Akselerasjon | 14 s |
| Drivstoffby | 9 l/100km |
| Drivstoffvei | 6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |