Generell informasjon
| År | 2000 - 2002 |
| Merke | Mazda |
| Motor | 1.5 16V (75 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Demio (DW) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3815 mm |
| Bredde | 1670 mm |
| Høyde | 1535 mm |
| Akselavstand | 2390 |
| Vekt | 1535 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1498 |
| Motor kw | 55 kw |
| Motor hk | 74 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 55 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 78 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 43 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/60R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 160 km/h |
| Akselerasjon | 13 s |
| Drivstoffby | 9.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.3 l/100km |