Generell informasjon
| År | 1992 - 2000 |
| Merke | Mazda |
| Motor | 2.0 i 16V (115 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Mx-6 (GE6) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4615 mm |
| Bredde | 1750 mm |
| Høyde | 1310 mm |
| Akselavstand | 2610 |
| Vekt | 1310 kg |
| Maks bredde | 1510 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1991 |
| Motor kw | 84 kw |
| Motor hk | 113 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 84 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 83 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 204 km/h |
| Akselerasjon | 10.4 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8 l/100km |