Generell informasjon
| År | 1988 - 1993 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 300 D Turbo 4MATIC (147 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 300 (W124) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4740 mm |
| Bredde | 1740 mm |
| Høyde | 1431 mm |
| Akselavstand | 2800 |
| Vekt | 1431 kg |
| Maks bredde | 2050 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2996 |
| Motor kw | 95 kw |
| Motor hk | 127 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 95 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Diesel |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 87 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 4 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 202 km/h |
| Akselerasjon | 10.9 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.9 l/100km |