Generell informasjon
| År | 2013 - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 220 CDI 2.1d AT (170 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | A-klasse (W176) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4292 mm |
| Bredde | 1780 mm |
| Høyde | 1433 mm |
| Akselavstand | 2699 |
| Vekt | 1433 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | 1157 l |
Motoroverføring
| Motor | 2143 |
| Motor kw | 125 kw |
| Motor hk | 168 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 125 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | EURO VI |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/45 R 17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 220 km/h |
| Akselerasjon | 8.2 s |
| Drivstoffby | 5.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 3.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 4.2 l/100km |