Generell informasjon
| År | 2008 - - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | B 170 (116 HP) Autotronic |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | B-klasse (W245) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4270 mm |
| Bredde | 1777 mm |
| Høyde | 1604 mm |
| Akselavstand | 2778 |
| Vekt | 1604 kg |
| Maks bredde | 1830 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1699 |
| Motor kw | 85 kw |
| Motor hk | 114 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 85 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 83 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | 6J x 15 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 180 km/h |
| Akselerasjon | 12 s |
| Drivstoffby | 9 l/100km |
| Drivstoffvei | 6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.1 l/100km |