Generell informasjon
| År | 1997 - 2000 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | C 220 CDI (125 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | C-klasse (W202) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4516 mm |
| Bredde | 1723 mm |
| Høyde | 1427 mm |
| Akselavstand | 2690 |
| Vekt | 1427 kg |
| Maks bredde | 1890 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2151 |
| Motor kw | 92 kw |
| Motor hk | 123 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 92 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 88 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 HR 15 |
| hjul | 6.5 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 198 km/h |
| Akselerasjon | 10.5 s |
| Drivstoffby | 8.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |