Generell informasjon
| År | 1995 - 2000 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | C 250 Turbo-D (202.128) (150 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | C-klasse (W202) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4487 mm |
| Bredde | 1720 mm |
| Høyde | 1418 mm |
| Akselavstand | 2690 |
| Vekt | 1418 kg |
| Maks bredde | 1960 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2497 |
| Motor kw | 110 kw |
| Motor hk | 147 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 110 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Diesel |
| sylindere | 5 |
| Sylinder diameter | 87 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R 15 |
| hjul | 6.5J |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 203 km/h |
| Akselerasjon | 10.2 s |
| Drivstoffby | 11 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |