Generell informasjon
| År | 1993 - 2000 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | C 280 (202.028) (193 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | C-klasse (W202) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4487 mm |
| Bredde | 1720 mm |
| Høyde | 1424 mm |
| Akselavstand | 2690 |
| Vekt | 1424 kg |
| Maks bredde | 1970 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2799 |
| Motor kw | 142 kw |
| Motor hk | 190 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 142 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 89,9 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | 6.5J |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 230 km/h |
| Akselerasjon | 8.8 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | 6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.6 l/100km |