Generell informasjon
| År | 2002 - 2005 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | C 240 4Matic (170 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | C-klasse (W203) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4526 mm |
| Bredde | 1728 mm |
| Høyde | 1432 mm |
| Akselavstand | 2715 |
| Vekt | 1432 kg |
| Maks bredde | 2110 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2597 |
| Motor kw | 125 kw |
| Motor hk | 168 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 125 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 83,2 mm |
| Ventiler i sylindere | 3 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R16 |
| hjul | 7J x 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 232 km/h |
| Akselerasjon | 10 s |
| Drivstoffby | 16 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.6 l/100km |