Generell informasjon
| År | 2004 - 2006 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | C 30 CDI AMG (231 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | C-klasse (W203) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4526 mm |
| Bredde | 1728 mm |
| Høyde | 1412 mm |
| Akselavstand | 2715 |
| Vekt | 1412 kg |
| Maks bredde | 2135 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2950 |
| Motor kw | 169 kw |
| Motor hk | 226 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 169 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 5 |
| Sylinder diameter | 88 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/45-245/40 ZR17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.8 s |
| Drivstoffby | 10.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.6 l/100km |