Generell informasjon
| År | 2010 - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 500 4.7 AT (435 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | CL-klasse III (C216) Facelift Coupe |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5095 mm |
| Bredde | 1871 mm |
| Høyde | 1419 mm |
| Akselavstand | 2955 |
| Vekt | 1419 kg |
| Maks bredde | 2555 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 466 |
| Motor kw | 319 kw |
| Motor hk | 427 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 319 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 98 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 90 liters |
| Eco standart | Euro 5 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 255/55 R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 4.9 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |