Generell informasjon
| År | 2010 - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 63 AMG 5.5 AT (544 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | CL-klasse III (C216) Facelift Coupe |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5095 mm |
| Bredde | 1871 mm |
| Høyde | 1419 mm |
| Akselavstand | 2955 |
| Vekt | 1419 kg |
| Maks bredde | 2585 kg |
| Bootkapasitet | 490 l |
Motoroverføring
| Motor | 5461 |
| Motor kw | 399 kw |
| Motor hk | 535 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 399 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 90 liters |
| Eco standart | Euro 5 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 255/40 R19, 275/40 R19 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 4.5 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |