Generell informasjon
| År | 1992 - 2000 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | CL 600 (394 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | CL-klasse (W140) |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5065 mm |
| Bredde | 1912 mm |
| Høyde | 1478 mm |
| Akselavstand | 2945 |
| Vekt | 1478 kg |
| Maks bredde | 2720 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5987 |
| Motor kw | 289 kw |
| Motor hk | 387 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 289 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 12 |
| Sylinder diameter | 89 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 100 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 255/45 R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.6 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 14.2 l/100km |