Generell informasjon
| År | 2002 - 2006 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | CL 55 AMG (500 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | CL-Klasse (W215) |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4993 mm |
| Bredde | 1857 mm |
| Høyde | 1398 mm |
| Akselavstand | 2885 |
| Vekt | 1398 kg |
| Maks bredde | 2420 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5439 |
| Motor kw | 367 kw |
| Motor hk | 492 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 367 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 97 mm |
| Ventiler i sylindere | 3 |
| Gears | - |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 88 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/45-265/40 R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 4.8 s |
| Drivstoffby | 19.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 9.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 13.2 l/100km |