Generell informasjon
| År | 2000 - 2006 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | CL 600 (W 215) (367 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | CL-Klasse (W215) |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4993 mm |
| Bredde | 1857 mm |
| Høyde | 1398 mm |
| Akselavstand | 2885 |
| Vekt | 1398 kg |
| Maks bredde | 2380 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5786 |
| Motor kw | 269 kw |
| Motor hk | 360 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 269 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 12 |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | 3 |
| Gears | - |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 88 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/55 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.1 s |
| Drivstoffby | 19.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 9.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 13.4 l/100km |